elizabeta

Свет

Австралискиот премиер оддаде почит на кралицата Елизабета Втора со церемонија на положување венци

А1он
Австралискиот премиер Ентони Албанезе денеска и оддаде почит на британската кралица Елизабета Втора со церемонија на положување венци во Парламентот во Канбера. Премиерот Албанезе, генералниот
Македонија

Сопругата на Пендаровски, Елизабета: Хуманитарните акции секогаш ќе ја имаат мојата безрезервна поддршка

А1он
Под мотото волонтираме и донираме за солидарно општество денеска во Музејот на Град Скопје, сопругата на заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендраовски, Др. Елизабета Ѓорѓиевска
Македонија

Британската амбасада го одбележа роденденот на кралицата Елизабета

А1он
Амбасадата на Велика Британија вечерва во Музејот на современа уметност во Скопје организираше прослава со која го одбележа 91- роденден на британската кралица Елизабета Втора.