dzanakopulos

Македонија

Ѕанакопулос: Во следните денови ратификација на Протоколот за прием на Северна Македонија во НАТО

А1он
Во текот на следните денови Протоколот за членство во НАТО ќе биде ратификуван од грчкиот Парламент, рече портпаролот на грчката влада и министер без ресор,
Регион

Ѕанакопулос: Грција има меѓународна обврска да го ратификува Договорот од Преспа

А1он
Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа, почитувајќи го својот партнер, но и своите меѓународни обврски, вели портпаролот на грчката Влада и министер без ресор,