dubai

Свет

Петмина полицајци ранети во експлозија на бомба во Бахреин, соопштија властите

А1он
Во експлозија на бомба во бахреин се ранети најмалку петмина полицајци, соопштија властите, цитирани од американските медиуми. Министерството за внатрешни работи на кралството од Заливот
Спорт

Полицијата во Дубаи ќе вози Ламборџини Авентадор вредно 350.000 евра

А1он
Полицијата во Дубаи, во борбата и бркањето со криминалците, сега ќе има подршка од новите возила „ламборџини авентадор“. Автомобилот вреди 350.000 евра. Авентадор забрзува до
Економија

„Анализа: Дубаи поскап за 50 проценти од Скопје“

А1он
[staff name=”Јасна Атанасова” position=”Автор”][/staff] Месечните трошоци за живот во Дубаи изнесуваат околу 3.260 евра, а во Скопје изнесуваат 1.500 евра, што е речиси 50 проценти помалку,
Свет

Данец на суд: Фаќал келнерка Македонка за задник во Дубаи

А1он
Генерален директор на данска компанија со претставништво во Дубаи сексуално вознемирувал келнерка од Македонија во клуб покрај плажа, извести дневниот весник на англиски јазик „Галф