dokazM

Македонија

Сопственикот на „ДоказМ“ не се чувствува виновен, неговиот бранител очекува ослободителна пресуда

А1он
Нашите очекување се дека на крај ќе успееме да добиеме ослободителна пресуда, бидејќи ова обвинение значи враќање на вербален деликт на мала врата, изјави адвокатот
Македонија

Почна судењето против сопственикот на „ДоказМ“

А1он
Во основниот Кривичен суд Скопје денеска започна судењето против сопственикот на порталот „ДоказМ”, Марјан Стаменковски, кој се товари дека преку порталот во негова сопственост, како
Македонија

Адвокатите на Марјан Стаменковски од „ДоказМ“ бараат да се изземе Скопското обвинителство

Орце Костов
Адвокатите на Марјан Стаменковски, сопственик на порталот „ДоказМ“, побараа да се одложи судењето против нивниот клиент и да се изземe скопското обвинителство затоа што во
Видео Македонија

ВИДЕО: Почна судењето на Марјан Стаменковски зад затворени врати, јавноста исклучена

Орце Костов
Судењето на Марјан Стаменковски од „ДоказМ“ почна со исклучување на јавноста и зад затворени врати. Обвинителката Зорица Павловиќ предложи да се исклучи јавноста од предметот
Македонија

Во Кривичен прво рочиште од судењето против Маријн Стаменковски, сопственик на „ДоказМ“

А1он
Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да се одржи првото рочиште од судењето против сопственикот на порталот „ДоказМ“, за кој Основното јавно обвинителство Скопје,
Македонија

ОЈО поднесе обвинение против сопственикот на „Доказм“, формиран и нов предмет

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна постапка, денеска поднесе Обвинителен предлог против едно лице, кое се товари дека преку веб портал во негова сопственост,
Македонија

Однесен во Шутка сопственикот на „ДоказМ“ – 8 дена притвор за Стаменковски за рекет, уцена и пиратерија

А1он
Маријн Стаменковски, сопственик на порталот „ДоказМ“ е веќе спроведен во истражниот затвор во Шутка, откако судот по барање на обвинителството му одреди мерка притвор. Како
Македонија

Обвинителството бара притвор за сопственикот на ДоказМ

А1он
Основното јавно обвинителство бара од судија на претходна постапка да му одреди притворр на сопственикот на порталот ДоказМ Маријан Стаменковски затоа што тој е осомничен
Македонија

Пријави за уцени и многу пари дома-сопственикот на ДоказМ го пријавиле свештеници, новинарки и телевизија

А1он
По барање на Основното јавно обвинителство Скопје, врз основа на наредба од судија на претходна постапка, синоќа беше извршен претрес во домот на сопственикот на
Македонија

Полицијата упадна во домот на Марјан Стаменковски, сопственик на порталот Доказм.мк.

А1он
Попладнево, по налог на Јавното обвинителство, скопската полиција извршила претрес во домот на Марјан Стаменковски сопственик на порталот Доказм.мк Стаменковски живее во скопската населба Влае.