Marjan stamenkovski

Македонија

Сопственикот на „ДоказМ“ не се чувствува виновен, неговиот бранител очекува ослободителна пресуда

А1он
Нашите очекување се дека на крај ќе успееме да добиеме ослободителна пресуда, бидејќи ова обвинение значи враќање на вербален деликт на мала врата, изјави адвокатот
Македонија

Почна судењето против сопственикот на „ДоказМ“

А1он
Во основниот Кривичен суд Скопје денеска започна судењето против сопственикот на порталот „ДоказМ”, Марјан Стаменковски, кој се товари дека преку порталот во негова сопственост, како
Македонија

Одбиено барањето на одбраната на сопственикот на „ДоказМ“ за изземање на скопското обвинителство

А1он
Вишото јавно обвинителство го одби барањето на одбраната за изземање на сите обвинители од скопското Јавно обвинителство поради можноста да се јават како оштетени во
Македонија

Адвокатите на Марјан Стаменковски од „ДоказМ“ бараат да се изземе Скопското обвинителство

Орце Костов
Адвокатите на Марјан Стаменковски, сопственик на порталот „ДоказМ“, побараа да се одложи судењето против нивниот клиент и да се изземe скопското обвинителство затоа што во
Видео Македонија

ВИДЕО: Почна судењето на Марјан Стаменковски зад затворени врати, јавноста исклучена

Орце Костов
Судењето на Марјан Стаменковски од „ДоказМ“ почна со исклучување на јавноста и зад затворени врати. Обвинителката Зорица Павловиќ предложи да се исклучи јавноста од предметот
Македонија

ОЈО поднесе обвинение против сопственикот на „Доказм“, формиран и нов предмет

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна постапка, денеска поднесе Обвинителен предлог против едно лице, кое се товари дека преку веб портал во негова сопственост,