didie rejnders

Македонија

Еврокомесарот за правда изненаден од измените во Кривичниот законик: Намалувањето на казните и застарувањето ќе значи неосудување

А1он
Еврокомесарот за правда Дидие Рејндерс вели дека биле изненадени од недостигот на ефективна дебата пред носењето на измените на Кривичниот законик и најави средби на
Свет

Рејндерс: Загрижени сме за одлуката на полскиот Уставен суд за некомпатибилноста на нивните закони со повелбите на ЕУ

А1он
Еврокомесарот за правда, Дидие Рејндерс, денес реагираше за одлуката на полскиот Уставен суд дека повелбите на ЕУ не се компатибилни со полските закони, јави дописничката
Македонија

Димитров-Рејндерс: Македонија сака достоинствено решение за името

А1он
Министерот за надворешни работи Никола Димитров, на маргините на конференција на која учествува во Брисел, оствари средба со својот белгиски колега, Дидие Рејндерс. Разговорот, кој