derkovski

Македонија

Дерковски: Приговорите од ниту една партија не беа целосни, немаше докази и записници

А1он
Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Дерковски вели дека Комисијата ги одбила или отфрлила сите приговори во однос на изборниот процес затоа што, како што
Македонија

ВИДЕО: Дерковски тврди дека избирачкиот список е прочистен, во среда ќе се знае точниот број на гласачи

Искра Манојлоска
Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски и министерот за внатрешни работи Наке Чулев на денешната заедничка прес конференција истакнаа дека тие имаат високо ниво
Македонија

Нема бонуси за членовите на ДИК за изборите, нема пари и за членовите на ОИК и ИО ако не одат на едукација

А1он
Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) денеска ги повикаа околу 35.000 членови на изборните органи да присуствуваат на претстојната едукација за организирање и спроведување на