cudo

Свет

На болничкиот прозорец се појави ликот на Богородица?

А1он
Стотици католици се собираат пред болницата во Куала Лумпур на чиј прозорец веруваат дека се прикажал ликот на Мајката Божја. Некои стигнале и од неколку
Македонија

Скопска епархија: Колку ќе ги исчистат фреските последните обилни дождови?

А1он
Скопска православна епархија демантира дека во храмот „Свети Димитриј“ во Скопје, дека човечка рака или пак, некое средство учествувало во чистење на фреските. Реакција доаѓа
Македонија

Конзерваторски центар го демантира „Вечер“ за „Чудото во Св. Димитрија“

А1он
На фреските во Свети Димитрија не е непосреднон делувано, а дали влагата е причина за нивното чистење допрва ќе се утврдува. Конзерваторскиот Центар ја демантира
Македонија

МПЦ ги демантира резултатите на Конзерваторскиот центар

А1он
Македонската православна црква остро ги демантира резултатите на конзерваторскиот центар според кои, самопрочистувањети на фрескоживописот во црквата„ Св. Димитрија“ се објаснува со зголемена кондензација и