брзи возови

Регион

Србија го доби најмодерниот воз во Европа: Од Белград до Будимпешта за помалку од три часа

А1он
Министерот за градежништво, транспорт и инфраструктура, Горан Весиќ, го претстави новиот брз воз и истакна дека тој е најмодерниот воз во Европа. @sicve011 #fyp #srbija
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ристовски: „Северна“ ќе ја избришеме со изјава за ништовност, не мора да има уставни измени

Александар Тодески
Со СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ странските амбасади ги фрлаат парите во ветер. Со нив никогаш нема да имаме владеење на правото, вели претседателот на Интегра,