brt

Економија

Бочварски го потпиша договорот за имплементација на БРТ во Скопје

А1он
Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, денеска го потпиша договорот за имплементација на Системот за брз автобуски превоз (БРТ) во Скопје, во соработка помеѓу
Македонија

Владата даде поддршка за проектот „Воведување брз автобуски превоз во Скопје“

А1он
Владата на денешната седница, на предлог на Министерството за транспорт и врски, ја разгледа и усвои Информацијата во врска со продолжување на постапката за реализација
Македонија

Арсовска ќе го реализира проектот на Шилегов за брз автобуски превоз

Орце Костов
По две години отстранување на пречките на проектот предизвикани од претходното градско раководство, градот Скопје конечно ќе добие нов транспортен систем, соопштија од Град Скопје.