borbi so kucinja

Македонија

Уапсен организаторот на борби со кучиња кој со крвавите животни се фалеше на Фејсбук

А1он
19-годишник од тетовското село Лавце е уапсен за „мачење животни“ бидејќи организирале борби со кучиња, а фотографии објавил на социјалните мрежи. – Полициски службеници на
Македонија

Организаторите на борбите со кучиња се јавно објавени на Фејсбук – СВР Oхрид да постапи

А1он
Откако јавноста беше информирана за грозоморните борби со кучиња кои се случуваат во Охрид, на веќе подготвен терен, дел од учесниците во ваквите крвави борби