bodibilding

Магазин

Хулк од Суботица е најсилниот човек на Балканот-влече камион од 10 тони и јаде три килограми месо

А1он
Можете ли да замислите кревање автомобил како од шега? Тоа не е никаков проблем за „Хулк од Суботица“. Саша Лампаш има 29 години и во
Спорт

Почина „Бразилскиот Хулк“: Со години си вбризгуваше масло во мускулите

А1он
Познатиот бодибилдер Валдир Сегато, попознат како Бразилецот Хулк, почина шест години откако првично бил предупреден да не вбризгува масло во мускулите, пишува британскиот таблоид „Дејли
Спорт

Акиевска: Бодибилдингот треба да се категоризира како другите спортови и да имаме поголема поддршка

А1он
Кривопаланчанката Мери Акиевска од Магнус фитнес центар, Скопје се искачи на Светскиот пиедестал во категорија Велнес фитнес освојувајќи златни медали во јуниорска и сениорска конкуренција
Спорт

Акиевска и Богдановски наши претставници на светското бодибилдинг првенство во Шпанија

А1он
Нашите претставници Мери Акиевска и Петар Богдановски ќе учествуваат на светското бодибилдинг првенство, кое ќе се одржи на 8 ноември во Санта Сузана во Шпанија.
Спорт

Една година подготовки за балкански првак во бодибилдинг и фитнес на 41 години

А1он
Речиси една година подготовки и повеќе надминати предизвици се основата со која на 41 година тетовецот Драган Стојчевски на 41 година стана балкански првак во
Спорт

Прием за медалистите од Балканското бодибилдинг првенство

А1он
Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески организираше прием за дел од членовите на Македонската бодибилдинг репрезентација која неодамна настапи на Балканско првенство
Магазин

Пред само породување кревала тегови од 100 килограми

А1он
Само неколку часа пред доаѓањето на свет на нејзината ќерка, оваа Американка била во фитнес-центар, каде кревала товар речиси двојно потежок од сопствената тежина. Дека Меган Ледерман
Спорт

ФОТО: Охриѓанецот Мојсоски втор на светското првенство во бодибилдинг

А1он
Охридскиот бодибилдер Гоце Мојсоски го освои второто место на натпреварот од светски ранг кој се одржува во Марибор Словенија. Мојсоски е второпласиран во категоријата Бодибилдинг