bodibilding

Спорт

Една година подготовки за балкански првак во бодибилдинг и фитнес на 41 години

А1он
Речиси една година подготовки и повеќе надминати предизвици се основата со која на 41 година тетовецот Драган Стојчевски на 41 година стана балкански првак во
Спорт

Прием за медалистите од Балканското бодибилдинг првенство

А1он
Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески организираше прием за дел од членовите на Македонската бодибилдинг репрезентација која неодамна настапи на Балканско првенство
Магазин

Пред само породување кревала тегови од 100 килограми

А1он
Само неколку часа пред доаѓањето на свет на нејзината ќерка, оваа Американка била во фитнес-центар, каде кревала товар речиси двојно потежок од сопствената тежина. Дека Меган Ледерман
Спорт

ФОТО: Охриѓанецот Мојсоски втор на светското првенство во бодибилдинг

А1он
Охридскиот бодибилдер Гоце Мојсоски го освои второто место на натпреварот од светски ранг кој се одржува во Марибор Словенија. Мојсоски е второпласиран во категоријата Бодибилдинг
Спорт

ФОТО: Избрани натпреварувачите од Македонија за Европското првенство во бодибилдинг и фитнес

А1он
Викендов во Штип се одржа купот на Македонија во бодибилдинг и фитнес за 2013 година. Ова натпреварување имаше цел да изврши селекција на натпреварувачите што