bodi bilding

Спорт

Една година подготовки за балкански првак во бодибилдинг и фитнес на 41 години

А1он
Речиси една година подготовки и повеќе надминати предизвици се основата со која на 41 година тетовецот Драган Стојчевски на 41 година стана балкански првак во
Спорт

Боди билдерот Васко Мамучевски единствен македонски претставник на Светското првенство во Дубаи

А1он
Беровскиот шампион во Боди билдинг, Васко Мамучевски ги прави последните подготовки пред настапот на Светското првенство во боди-билдинг кое на 9 ноември ќе се одржи
Спорт

Прием за медалистите од Балканското бодибилдинг првенство

А1он
Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески организираше прием за дел од членовите на Македонската бодибилдинг репрезентација која неодамна настапи на Балканско првенство
Спорт

ФОТО: Александра Мирчевска во најатрактивната катергорија-бикини фитнес

А1он
Во Скопје се одржа Купот на Македонија во фитнес и боди билдинг. Како нова и најатрактивна категорија се издвои бикини- фитнес категоријата за жени до