black friday

Економија

На „Black friday“ во „Mall of America“ дојдоа 100.000 купувачи, двојно повеќе од лани

А1он
Вашингтонци ги наполнија трговските центри и молови вчера во текот на „Black friday“ и вечерта. Престолнината синоќа пулсираше во шопинг возбуда. Во екслузивните бутици на
Економија

За „блек фрајдеј“ потрошени 37,7 милиони евра, најслаб викенд со попусти во последните три години

„Блек фрајдеј“ викендот не ги измамил граѓаните за време на пандемија да излезат на купување како претходните години. Управата за јавни приходи, со потрошени 37,7
Економија

Американците само преку интернет потрошиле девет милијарди долари за „Црниот петок“

А1он
Купувањето преку интернет на „црн петок“ годинава достигна највисоко ниво од девет милијарди долари, имајќи предвид дека американските потрошувачи за време на пандемијата Ковид-19 се
Македонија

Купувачите нервозни оти чекале на студ за влез во „Сити мол“, Пазарна ги бара лажните попусти за „блек фрајдеј“

Маја Илиевска-Пачемска
Инспекторите од Државниот пазарен инспекторат проверуваат дали имало лажни попусти за „блек фрајдеј“ кој, овој ноември, траеше една недела. Директорот на Инспекторатот, Стојко Пауновски, вели