amfan

Свет

Циклонот Амфан во Индија предизвика штета од 13 милијарди долари

А1он
Циклонот што ја погоди државата Западен Бенгал во источна Индија оваа недела предизвика штета од 13 милијарди американски долари на инфраструктурата и земјоделските култури, соопштија