aleksandar vulin

Регион

Вулин: Србија не припаѓа во ЕУ, пријателството со Русија е од најголемо значење

А1он
Во интервју за „Вечерње новости“, министерот за внатрешни работи и лидер на Социјалистичкото движење на Србија, Александар Вулин, прашан за отвореното барање од Брисел, Србија
Регион

Вулин во Москва со Лавров: Србија единствена во Европа која не е дел од антируска хистерија

А1он
Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, кој е во официјална посета на Москва, денеска се сретна со министерот за надворешни работи на Руската
Регион

Вулин тврди дека добиле информации за криминална група што сака да го убие Вучиќ

А1он
Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин денеска изјави дека добил информации од Европол за постоење криминална група чија цел е атентат врз српскиот претседател
Регион

Вулин бара построги казни за предизвикување пожари во Србија: „Неодговорни сме!“

А1он
Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, изјави за време на неговата посета на Пчињскиот округ, кој се граничи со Северна Македонија каде во
Регион

Под притисок од ЕУ, Србија се откажа од заедничката воена вежба со Белорусија

Горјан Грнчаровски
Владата на Србија на денешната седница донесе одлука со која ги прекинува сите воени вежби и други активности на армијата, потврди српскиот министер за одбрана,
Македонија

Вулин до Пендаровски: Не е твоја работа како Србија ќе го решава прашањето со Косово

А1он
Министерот за одбрана на Србија, Александар Вулин му порача на претседателот Стево Пендаровски дека како Србија ќе го решава проблемот со Косово не е тема
Регион

Вулин: Скопје е центар за разузнавачки активности против Србија

А1он
Скопје стана она што порано беше Будимпешта, центар на разузнавачки работи против Србија, место каде се обезбедува финансирање и поддршка за цинкароши и сечикеси од