Втор пораз на Куманово во БИБЛ лигата

Од:

Кошаркарите на Куманово го претрпеа и вториот пораз во регионалната БИБЛ лига, откако вечерва во рамки на 2. коло во групата А загубија на домашен терен од израелски Галил Елион со 87-96 (34-48).

Клучен период за конечниот исход се покажа првата четвртина, која израелскиот тим ја реши во своја корист со 26-13, одржувајќи ја предноста до крајот на натпреварот.

Нова шанса за дебитантски триумф во новата сезона во регионалната кошаркарска лига екипата на Куманово ќе има на 9 ноември на гостувањето кај Балкан.

Со вечерашниот триумф Галил Елион го задржа максималниот ефект и со три победи е лидер во групата.

Би можело да ве интересира

БИБЛ лига: ТФТ поразен на гостувањето во Приштина

А1он

БИБЛ: ТФТ со две победи се враќа од Бугарија

А1он

Убедлив пораз на ТФТ на гостувањето кај Ирони Нахарија

А1он

Стартна победа на ТФТ Скопје во БИБЛ лигата

А1он

ФМП Академија го доби „македонското дерби“ на стартот на БИБЛ лигата

А1он

Koшаркарите на ТФТ „прегазени“ во Бугарија во натпревар од БИБЛ лигата

Жарко Настоски