bibl liga

Спорт

БИБЛ лигата планира нов натпреварувачки систем и унапредени финансиски услови за клубовите

А1он
Македонската кошаркарска федерација доби писмо на намери од страна на раководството на Балканска лига за учество на заинтересирани клубови во следното издание на БИБЛ лигата,
Спорт

Убедлив стар на Блокотехна во дебито во БИБЛ лигата

А1он
Екипата на Блокотехна од Гевгелија со победа го започна својот деби настап во регионалната Балканска лига (БИБЛ). Кошаркарите на Блокотехна попладнево пред својата публика славеа
Спорт

Екипата на Карпош Соколи го напушти теренот на дуелот против Теодо во БИБЛ лигата

А1он
Екипата на Карпош Соколи вечерва незадоволна од судиските одлуки на судиите од Бугарија на дуелот со Теодо што се играше во СЦ „Борис Трајковски“ го
Спорт

Порази на Карпош Соколи и Куманово во БИБЛ лигата

А1он
Карпош Соколи и Куманово го комплетрираа лошиот резултатски настап на македонските екипи претставници во регионалната кошаркарска Балканска лига, во рамките од 2.коло на втората фаза