Во БиХ: Загинаа двајца фудбалери во сообраќајна несреќа

Од:

Во тешка сообраќајна несреќа трагично загинаа двајца босански фудбалери од клубот Слога, Неџад Мујагиќ и Аднан Фајиќ.

Во возилото биле пет фудбалери на овој клуб. Автомобилот со кој патувале „излетал“ од патот до мостот во Босанска Отока и се превртел.

Тројцата успеале да се спасат и да излезат од автомобилот. Мујагиќ и Фајиќ останале заглавени, а по нивните тела се трага.

Би можело да ве интересира

Чешкиот претседател имаше сообраќајка, пренесен е во болница

Тројца повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Неготино

Сообраќајка кај патарината Сопот, возилата се пренасочуваат низ Велес

Тројца повредени во сообраќајна несреќа на патот Велес – езеро „Младост“

Горан Наумовски

Четворица повредени во сообраќајка во Гостивар

Горан Наумовски

Во судар на три возила кај Пожаревац: Има загинати

Горан Наумовски