(ВИДЕО) Тренерот од Славонија ја крши масата и им вреска на тинејџерите: „Ќе ве претепам“

Од:

Видеото од полувремето на јуниорскиот тим на НК Хрватска од Богдановац, кој се натпреварува во 1. Жупаниска фудбалска лига на Вуковарско-сремската жупанија стана најгледано видео во регионот.

За две минути тренерот Јосип Ловриќ, инаку претседател на огранокот на ХДЗ во Вуковар, крши, ги навредува и им се заканува на своите играчи.

Тренерот на јуниорскиот тим од Богдановац влегува во соблекувалната на полувремето додека неговите играчи седат. Нервозно оди, ја соблекува јакната и полудува.

„Колку сум задоволен од мојата игра…“, го започнува својот монолог, а потоа ги фрла хартиите што ги држел во ѕидот. Потоа бесен ја превртува масата и сите работи од неа паѓаат низ соблекувалната.

“Кого застапуваш? Ќе ве заебам сите. Ќе ме малтретираш, паметно? Што зборуваш, каква е.ана мајка? Ти си играчи… ти си к.рац”, беше само дел од навредите кои Ловриќ ги упати кон своите играчи, од кои дел се малолетни.

Не застана тука и им порача дека се „куп г.мна“ и дека не знаат како да го „искористат својот потенцијал“. Ниту тука не застана и му се закани дека ќе му удри шамари и ќе ги претепа.

Би можело да ве интересира

Украинец во Пула преку прозорец сликал Македонка, му го зела телефонот и го натерала да ги избрише сликите

Маж од Корчула сакал да ја убие сопругата

Хрватска испраќа канадер со два екипажи во Македонија

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Се расправаше со девојката, а потоа го предаде мечот-скандалот на „најоткачениот“ тенисер

Предраг Петровиќ

Хрватска по одлуката на Црна Гора: Ја обезвреднувате Резолуцијата за геноцидот во Сребреница

Спасено лице од Англија што паднало во Охридското езеро

Предраг Петровиќ