ВИДЕО: Навивач влета на теренот за селфи со Елмас

Од:

Навивач успешно му избега на обезбедувањето за време на натпреварот меѓу Македонија и Гибралтар од Лигата на нации и влета на теренот за да направи селфи со Елиф Елмас. Тој стигна до ѕвездата на нашата селекција, но брзо беше исфрлен од обезбедувањето.

Македонската фудбалска репрезентација славеше над Гибралтар со 4-0 во мечот од четвртото коло, последен од Лигата на нации во јунскиот термин.

Би можело да ве интересира

Македонија ја победи Малта со 2:1

Ана Ололовска

В четврток стартуваат квалификациите за ЕУРО2024

Ана Ололовска

ВИДЕО: Фудбалските репрезентативци ја почнуваат операцијата „ЕВРО 2024“

Чурлинов: Можеме да направиме голема работа во квалификациите за ЕУРО2024

Ана Ололовска

Селекторот Милевски го објави списокот за дуелите со Финска и со Азербејџан: Се враќаат Несторовски и Николов

Фудбалерите до 17 години поразени и од Луксембург на турнирот во Скопје