ВИДЕО: Хаос во Црна Гора, хулигани прекинаа фудбалски натпревар

Од:

Голем инцидент се случи во црногорскиот фудбал. Мечот од 23. коло во Првата лига меѓу Дечиќ и Будуќност беше прекинат по само 17 минути игра и водство на гостите од 0-1.

dobivaj vesti na viber

По една спорна ситуација избија навивачки нереди на две страни на една трибина. Летаа столчиња и факели, а голманот на Будуќност доби удар во главата.

По 20 минути, полицијата го расчисти инцидентот, но делегатот реши средбата да не продолжи и покрај тоа што навивачите на Будуќност го напуштија стадионот.

Би можело да ве интересира

Брнабиќ-Абазовиќ: Ресетирање на односите меѓу Србија и Црна Гора и Отворен Балкан

Ана Ололовска

Абазовиќ најави брзо решавање на прашањето на СПЦ и Темелниот договор

А1он

Ѓукановиќ: Ќе ја поддржиме европската политичка заедница ако тоа доведе до забрзување на евроинтеграцијата

А1он

Црногорската влада ги ограничи маржите на основните прехранбени производи

А1он

Коларов ја заврши кариерата

Предраг Петровиќ

Црна Гора не сака официјално да ги објави имињата на руските државјани на кои им го замрзна имотот

А1он