(ВИДЕО) Џејмс: Јас сум роден победник

Од:

Суперѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс стигна до првото финале на Западната конференција во неговата 17-годишна кариера во НБА.

Лејкерси ги елиминираа Хјустон Рокетс по 119:96 во дуелот бр.5 и вкупен резултат 4-1, а на прес-конференцијата по натпреварот 35-годишниот ветеран рече дека е роден победник.

– Знам точно со што се поврзува моето име – победа. Ја преземам оваа одговорност затоа што сум роден победник, секогаш сум бил таков. Од првиот пат кога играв кошарка во тим. Ја научив играта на вистински начин од моите први тренери. Сфатив како да играм за моите соиграчи и да не бидам себичен, рече Џејмс на прес-конференцијата по натпреварот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Лејкерси испишаа историја – Леброн го подигна трофејот

Лејкерси го „прегазија“ ривалот, тргнаа по титулата

Предраг Петровиќ

Леброн Џејмс сака да игра на Олимпијадата во Париз – ќе го предводи дрим-тимот

(ВИДЕО) Навивачи се испотепаа на НБА натпревар: Претепаниот го фрлаше на трибините

Предраг Петровиќ

Рекордни 43 поени за Џејмс сезонава во НБА-лигата

Леброн Џејмс го поистовети Ковид-19 со настинка

Ана Ололовска