lebron dzejms

Спорт

Леброн Џејмс сака да игра на Олимпијадата во Париз – ќе го предводи дрим-тимот

А1он
Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс ќе игра за САД на Олимписките игри во Париз следната година. Според „Атлетик“, Џејмс ќе го предводи тимот
Спорт

Леброн Џејмс го поистовети Ковид-19 со настинка

А1он
Додека бројот на заразени и хоспитализирани во САД забрзано расте, кошаркарската ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, крена прашина во јавноста со својата објава
Спорт

Леброн Џејмс ја замени „Кола-кола“ со „Пепси“

А1он
Американската кошаркарска суперѕвезда Леброн Џејмс ја прекина соработката со „Кока-кола“ по цели 17 години и станува ново заштитно лице на конкурентската компанија „Пепси“. Џејмс соработуваше
Спорт

Леброн Џејмс распали по Трамп: Тој не сака никого освен себе

А1он
Ѕвездата на американската и светската кошаркарка, Леброн Џејмс, го впери прстот во претседателот во заминување Доналд Трамп како главен виновник за хаотичните сцени што во
Спорт

Леброн: Прилично лошо го повредив глуждот, но тоа нема да ме спречи да играм на Божиќ

А1он
Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, изјави дека планира да настапи на Божиќ, и покрај повредата заработена ноќеска на дуелот со Лос Анџелес
Спорт

ВИДЕО: Леброн Џејмс е спортист на годината во изборот на „Тајм“

А1он
Американскиот магазин „Тајм“ ја избра ѕвездата на НБА лигата, Леброн Џејмс, за спортист на годината, објави денеска весникот. Во образложението на одлуката се наведува дека
Спорт

Леброн: Сезоната во „балонот“ е најтешкиот предизвик во мојата кариера

А1он
Леброн Џејмс изјави дека пласманот на ЛА Лејкерс во финалето на НБА-лигата по скоро три месеци поминати во „балонот“ Орландо е еден од најголемите предизвици