lejkersi

Спорт

(ВИДЕО) Навивачи се испотепаа на НБА натпревар: Претепаниот го фрлаше на трибините

А1он
Од НБА доаѓаат снимки од сцени на кои не сме навикнати, бидејќи тепачките на навивачите не се вообичаени за љубителите на кошарката во таа земја,
Спорт

Лејкерс договорија партнерство со „Бибиго“ вредно 100 милиони долари

А1он
Лос Анџелес лејкерс најавија партнерство со јужнокорејската компанија за храна „Bibigo“ пред почетокот на сезоната 2021/22. Страните склучија петгодишен договор вреден над 100 милиони долари.
Спорт

Лејкерси поразени во градското дерби, Леброн ќе го пропушти плејофот за прв пат по 15 години

А1он
Лос Анџелес Лејкерс доживеаја пораз од градските ривали Клиперс со 113:105 и така го забележа петтиот пораз во последните шест натпревари. Леброн Џејмс веќе е