Тричковски го продолжи договорот со АЕК Ларнака

Од:

Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски, го продолжи договорот со АЕК Ларнака до 2022 година.

„Со задоволство сакаме да објавиме дека постигнавме договор за продолжување на соработката со Иван Тричковски. Нашиот лидер и најдобар стрелец во европските натпреварувања продолжува да го носи дресот на АЕК уште дополнителни две сезони. Целото семејство на АЕК му посакува успех во иднина“, стои во соопштението на клубот.

Тричковски од 2016 година е дел од кипарскиот состав и е еден од најдобрите играчи, а воедно ја носи и капитенската лента.

Во својата кариера популарниот Тричко беше дел од Вардар, Работнички, Црвена Звезда, ЕН Паралимни, АПОЕЛ, Клуб Бриж, Ваасланд-Беверен, Ал-Наср и Легија Варшава.

Би можело да ве интересира

Македонски и бугарски клуб со заедничка акција: „Не за насилството“

Ана Ололовска

Бод против Бугарија во Разград: Македонија беше подобра, но не победи

А1он

Пеналите одредија три полуфиналисти во македонскиот куп

А1он

Четвртфиналните натпревари од фудбалскиот Куп на Македонија се одигруваат утре

А1он

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

А1он

Пораз на македонските фудбалерки од Северна Ирска

А1он