fudbal kipar

Спорт

Тричковски го продолжи договорот со АЕК Ларнака

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски, го продолжи договорот со АЕК Ларнака до 2022 година. „Со задоволство сакаме да објавиме дека постигнавме договор за продолжување на
Спорт

Тричковски избран за најдобар фудбалер во Кипар

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски беше прогласен за најдобар фудбалер во Кипар за актуелната сезона, по гласањето на фудбалските тренери во елитната лига во земјата.