fudbal makedonija

Спорт

Бод против Бугарија во Разград: Македонија беше подобра, но не победи

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија одигра 1:1 на гости против Бугарија во Разград, на отворањето на новиот циклус во Лигата на нации. Кирил Десподов донесе предност
Спорт

Пеналите одредија три полуфиналисти во македонскиот куп

А1он
Македонија ЃП, Струга и Силекс се првите полуфиналисти во Македонскиот фудбалски куп, додека последниот патник меѓу четирите најдобри екипи ќе биде познат на 14 декември
Спорт

Четвртфиналните натпревари од фудбалскиот Куп на Македонија се одигруваат утре

А1он
Четвртфиналните натпревари од фудбалскиот Куп на Македонија за 2021 година се одигруваат утре со почеток во 13 часот. Актуелниот шампион Шкендија во Тетово ќе се
Спорт

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски оцени дека „црвено – жолтите“ не се аутсајдери против Италија, иако актуелниот европски првак е фаворит во полуфиналната
Спорт

ВИДЕО: Македонската фудбалска репрезентација на домашен терен ја совлада Естонија

А1он
По големата победа против Грузија за квалификација на ЕП, нашата фудбалска репрезентација на домашен терен ја совлада Естонија со 2:1. ?? 1-0 ?? Le but
Спорт

Македонската репрезентација бележи водство над Естонија во првото полувреме

А1он
Македонските фудбалски репрезентативци во првите 45 минути имаат водство од 1:0 против репрезентацијата на Естонија во 5 коло од Лигата на нациите. Иван Тричковски во