Роналд Куман примен во болница поради проблеми со срцето

Од:

Селекторот на Холандија, Роналд Куман бил примен во болница откако се пожалил на болки во градите. 57-годишниот стратег е во добра состојба, изјави неговиот агент.

Тој бил однесен со Брза помош во болница во Амстердам, каде што бил подложен на срцева катетеризација. Постапката се користи за дијагностицирање на кардиоваскуларни заболувања.

Се очекува дека Куман ќе биде испишан утре. Во изјавите на менаџерската агенцијат се додава дека ќе му треба неколкудневен одмор.

Би можело да ве интересира

Руте: Италија следниот пат треба сама да ги решава проблемите

Ана Ололовска

Кина го прекина увозот на свинско месо од Холандија

Ана Ололовска

Во Холандија почна аукција за 5Г фреквенции

А1он

Во Хаг приведени над 400 луѓе поради насилни протести против мерките за коронавирусот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Водени топови против демонстрантите во Хаг кои се против рестрикциите за заштита од Ковид-19

А1он

Во ера на дрскост, трезвен и нормален холандски премиер

Ана Ололовска