Работнички се раздели со Седлоски, веднаш го именуваше Станиќ

Од:

Македонскиот прволигаш Работнички спогодбено се раздели со Гоце Седлоски и веднаш го именува Горан Станиќ за нов шеф на стручниот штаб. Негови соработници ќе бидат Баже Лазаревски и Бојан Марковски. Тренер на голманите останува Матеј Миленков.

Станиќ денеска ќе го има првиот тренинг со тимот, а го очекува тешка задача во продолжението од шампионатот затоа што ФК Работнички со четири последовни порази си го загрози опстанокот во елитата.

Во следното коло Работнички ќе и гостува на Воска во Охрид.

Би можело да ве интересира

ФК Работнички на 29.Генерално собрание на ЕКА: Потпишан Меморандум за соработка со ФИФА

Работнички во ЕКА рамо до рамо со Ливерпул, Манчестер Јунајтед, Баерн Минхен, Рома, Селтик…

Марковски: Работнички е подготвен за новата сезона

Крсте Велкоски се врати во Работнички

Славниот фудбалски ас Дејан Рамбо Петковиќ – амбасадор на ФК Работнички и НФТ К-клуб

Катерина Ѓуровски

Србинот Рушевиќ го засили нападот на Работнички

А1он