Славниот фудбалски ас Дејан Рамбо Петковиќ – амбасадор на ФК Работнички и НФТ К-клуб

Од:

ФК Работнички ќе биде првиот професионален фудбалски клуб во светот кој ќе чекори и во светот на НФТ. Со ова клубот ја отвори ширум портата кон дигиталната сфера. Светски познато име е амбасадор и поддржувач на овој проект информираат од клубот.

dobivaj vesti na viber

-Голема чест за ФК Работнички е да објави дека амбасадор на клубот, како и на НФТ К-клуб, ќе биде Дејан Петковиќ Рамбо, прославениот српски фудбалер кој буквално е славен како фудбалско божество во Бразил. Работнички гордо стои како предводник на револуционерните промени во фудбалскиот свет, како и во НФТ просторот! Со помош на ФК Работнички, а овозможено со НФТ технологијата, реалните фудбалски операции ќе бидат достапни за привилeгираните членови на дигиталната заедница., се вели во соопштението од ФК Работнички.

Би можело да ве интересира

Србинот Рушевиќ го засили нападот на Работнички

А1он

Алими новогодишно засилување на Работнички

Ана Ололовска

Борче Христов нов тренер на Работнички

Ана Ололовска

Влахо поднесе оставка од тренерската функција во Работнички

Ана Ололовска

ПМФЛ: Скопје го совлада Работнички во воведниот натпревар од 10. коло

А1он

Белорусинот Александр Позњак ново засилување за Работнички

Ана Ололовска