Пау Гасол е близу до враќање во Барселона

Од:

Двократниот шампион во НБА, Пау Гасол, може да се врати во Барселона, пренесува „Eurohoops“.

Според изворот, 40-годишниот Шпанец е близу до потпишување на двегодишен договор со каталонскиот клуб.

Последниот пат кога Гасол беше на теренот е пролетта 2019 година како дел од Милвоки. Потоа, поради повреда на левиот глужд и последователната операција, играчот не се појави на паркетот.

Гасол е „дете“ на Барселона, тој играше за тимот од 1998 до 2001 година, по што замина да игра во НБА.

Би можело да ве интересира

Кошаркарите на Милано сè уште не може да го напуштат Мадрид поради снежната бура

Ана Ололовска

Фенербахче го најави враќањето на Гудуриќ

Ана Ололовска

Рочести се враќа во Црвена ѕвезда

Ана Ололовска

Тренерот на Барселона ја именува ЦСКА за фаворит во Евролигата

Ана Ололовска

Ник Калетес нов член на Барселона

Ана Ололовска

Шенгелија потпиша за ЦСКА

Ана Ололовска