Настеасе: Рекордот на Надал на Ролан Гарос е побитен од рекордот на Ѓоковиќ“

Од:

Поранешниот романски тенисер Иље Настасе смета дека еден рекорд на Рафаел Надал е поголема работа отколку освоените 23 Грен слем турнири на Новак ѓоковиќ.

Тоа што Ѓоковиќ освои 23 Грен слемови не е голема работа во очите на поранешниот тенисер и смета дека нема преголема разлика меѓу него и Рафаел Надал.

– Можеше да биде и обратно, ако Надал имаше 23 титули. И двајцата се тука, блиску еден до друг. Тоа е важно за Ѓоковиќ, но мислам дека Надал не е љубоморен на тоа. – рече Настасе и додаде:

– Некој друг треба да му љубомори на Надал. Дека го зел Ролан Гарос 14 пати. Тоа е потешко од 23-те Грен слемови на Ѓоковиќ. Само да знаете, победи на земјена подлога 14 пати на Ролан Гарос. Мислам дека нема да се роди играч кој може да го направи тоа.

Би можело да ве интересира

Надал: Во наредните денови ќе објавам кога ќе се вратам на теренот

Надал: Нема да освојам повеќе Грен слемови од Новак Ѓоковиќ

Горан Наумовски

ВИДЕО: По Ѓоковиќ, сите почнаа да ја спуштаат слушалката

Предраг Петровиќ

На Надал му е забранет настапот во Париз

Предраг Петровиќ

Надал без коментар кој е поуспешен: Ѓоковиќ ќе беше ифрустриран ако не го оствареше тој рекорд

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Федерер откри против кој тенисер имал најмногу проблеми

Предраг Петровиќ