Наместо страшен, испадна смешен

Од:

Учесник на натпреварот за бодибилдери Arnold Classic Europe одлично се намачкал со кремата за тен, ама заборавил на еден детал-целата глава. Додека ги напрегаше своите мускули со бронзен тен, единствено што привлекуваше внимание беше неговата „бледа“ глава.

Тридневниот fitness фестивал во Мадрид го доби името по бодибилдерската легенда, холивудскиот актер и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, кој беше домаќин на натпреварувањето.

Би можело да ве интересира

Хулк од Суботица е најсилниот човек на Балканот-влече камион од 10 тони и јаде три килограми месо

Предраг Петровиќ

Почина „Бразилскиот Хулк“: Со години си вбризгуваше масло во мускулите

Акиевска: Бодибилдингот треба да се категоризира како другите спортови и да имаме поголема поддршка

Ана Ололовска

Акиевска и Богдановски наши претставници на светското бодибилдинг првенство во Шпанија

Ана Ололовска

Една година подготовки за балкански првак во бодибилдинг и фитнес на 41 години

Ана Ололовска

Спас од лажни вести преку новата апликација на GRID

Ана Ололовска