Модриќ тешко се справи со големиот кикс на Хрватска, Албанците го тешеа кога беше во очај

Лука Модриќ тешко се справи со големиот кикс на Хрватска во 2. коло на Европското првенство, бидејќи ремито со Албанија дополнително ги оддалечи од нокаут фазата.

Огнените ја загубија победата на минута пред крајот и мечот заврши со резултат 2:2, а Модриќ по натпреварот беше во очај.

Тој седна на тревникот, стискајќи се за главата и се чинеше дека е на работ да заплаче, а Албанците го тешеа откако го прославија бодот.

Инаку, Албанија водеше на полувремето со гол 1:0, Хрватска направи пресврт со два брзи гола (Крамариќ и автогол на Ѓасула) на петнаесетина минути пред крајот, а потоа Албанија се спаси од пораз во 95. минута преку Ѓасула.

Хрватска сега е на дното во групата Б и ќе и биде потребна победа против Италија во понеделник за да се надева дека ќе се пласира во осминафиналето.