Модриќ за 400 натпревари за Реал: Ми се исполни сонот да играм овде

Од:

Фудбалерот од средниот ред Лука Модриќ во неделата го одигра својот 400. натпревар за Реал Мадрид. На неговиот јубилеј, Реал ја совлада Барселона на гостински терен со 2:1 во 10. коло од Ла Лига.

dobivaj vesti na viber

– Ова е неверојатно достигнување, горд сум и многу среќен поради тоа. Се надевам дека ќе одиграм уште многу натпревари. Сè ми оди добро во Реал Мадрид од самиот почеток. Никогаш не мислев дека ќе успеам да го постигнам ова што го направив до сега. Го исполнив мојот сон да играм за Реал Мадрид. Благодарен сум за сите моменти што ги доживеав овде и нема да застанеме тука, изјави Модриќ.

Хрватскиот фудбалер за Реал настапува од сезоната 2012/13.

Би можело да ве интересира

Алегри: Веќе имав потпишано со Реал Мадрид, а потоа Пирло доби отказ

А1он

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска

Пресврт победи за Мајорка и Елче

Ана Ололовска

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он