Модриќ: Премногу сум стар за да се вратам во Тотенхем

Од:

Фудбалерот за врска на Реал Мадрид, Лука Модриќ проговори за својата иднина.

Премногу сум стар за да се вратам во Тотенхем. Имам уште една година според договорот со Реал Мадрид, да видиме што ќе се случи понатаму. Се чувствувам добро и сакам да продолжам да играм уште неколку години. Фокусиран сум на Реал Мадрид и на она што можеме да го постигнеме оваа сезона. После тоа, со раководството ќе разговараме за најдоброто решение за обете страни. Имаме добри односи со сите во клубот, нема да има проблеми, изјави Модриќ за „FourFourTwo“.

Хрватот играше за Тотенхем од 2008 до 2012 година, а потоа се пресели во Реал Мадрид.

Би можело да ве интересира

Модриќ е кум на синот на Марин Чилиќ

Дрес на Лука Модриќ продаден за рекордни 7.000 евра

Ана Ололовска

Модриќ и донесе три бода на Хрватска

А1он