Металург немоќен против Мешков Брест

Од:

Македонскиот вицепрвак Металург забележа нов пораз во регионалната ракометна СЕХА-лигата. Попладнево на СЦ „Јане Сандански“ подобри од Металург беа гостите од Белорусија, Брест Мешков со 34:28.

За металурзи ова беше деветти порази во 11-от натпревар, додека Мешков стигна до шестата победа.

Вториот македонски претставник во СЕХА, тимот на Вардар вчера победи во Ниш на дуелот со Железничар.

Вардар е прв со 27 бода, Металург е на претпоследното (деветто) место со само четири бода.

Би можело да ве интересира

Минимален пораз на Вардар на гостувањето во Украина

Ана Ололовска

Писонеро пред мечот со Запорожје: Прв сериозен тест за Вардар

Ана Ололовска

Деби победа за Еурофарм во СЕХА лигата

Ана Ололовска

Вардар тргна со убедлива победа во СЕХА

Ана Ололовска

Ракометарите на „Еурофарм Работник“ подготвени за премиерата во СЕХА лига

Ана Ололовска

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

А1он