Бабиќ: Одговорноста за поразот од Мешков Брест е моја

Од:

Тренерот на Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ, вината за синоќешниот пораз (27:31) од Мешков Брест во првиот дуел од четвртфиналето во СЕХА-лигата, си ја препиша на себе.

– Честитки до екипата на Мешков Брест за победата. Бевме уморни и емоционално празни од настаните во последните две недели, но тоа е моја одговорност. Ја преземам одговорноста за физичкиот и тактичкиот дел. Игравме против одличен, искусен и физички силен тим. Имаме доволно време да се подобриме и да одиграме многу подобро во Белорусија. Убеден сум дека различен Еурофарм Пелистер ќе излезе на терен следниот викенд и ќе игра достоинствено, истакна Бабиќ.

Реваншот на теренот на Мешков Брест е закажан за 29 август.

Би можело да ве интересира

Еурофарм Пелистер го пречекува француски Ним на стартот на Европската лига

Еурофарм Пелистер ги дозна противниците за групната фаза во Лигата на Европа

Вардар подобар од Пелистер во првото големо дерби од Суперлигата

Загреб прв финалист на Ф4 во СЕХА-лигата

Ана Ололовска

Вардар ќе игра на завршниот турнир во СЕХА-лигата

А1он

Вујовиќ: Во Загреб одиме на победа, нема да калкулираме со предноста од Скопје

А1он