Металург ја брка третата победа во СЕХА лигата на гостувањето кај Стеауа

Од:

Ракометрите на Металург денеска од 17.30 часот излегуваат против Стеауа, во меч од 17-то коло во СЕХА лигата.

Избраниците на Данило Брестовац во својот 15-ти меч сезонава во регионалното натпреварување ќе се потрудат да одиграат добар натпревар со желба да ја забележат третата победа сезонава.

– Ова ќе биде уште еден натпревар во кој ќе се обидеме да надиграме далеку поискусен и поквалитетен состав од нас. Без Александер Шпенде во игра ќе биде уште потешко, но верувам и се надевам дека секој од играчите ќе го даде својот максимален придонес за што подобра и поквалитетна игра на нашиот тим, вели Данило Брестовац.

Некогашниот европски првак Стеауа со 18 поени (6 победи и 10 порази) е на шестата позиција на табелата во СЕХА. Металург е претпоследен со само 9 бода и две победи од 14 меча.

Би можело да ве интересира

Вардар триумфално против Нексе во Нашице

Ана Ололовска

СЕХА Ф4 турнирот ќе се игра во Задар

Ана Ололовска

Металург и КЛ7 најуспешни на меѓународниот ракометен турнир „КЛ7 2020“

Ана Ололовска

Жељко Бабиќ: РК Еурофарм Пелистер е ракометен проект со иднина

Ана Ололовска

Митревски со најмногу одбрани во првиот дел од СЕХА лигата

Ана Ололовска

Половичен учинок на македонските екипи во деветтото коло од СЕХА лигата

Ана Ололовска