Манчестер јунајтед и Реал Мадрид заинтересирани за Павар

Од:

Баерн Минхен е подготвен да го продаде францускиот интернационалец Бењамин Павар кој искажа незадоволство од својот статус во шампионот на Германија. Спортскиот директор Хасан Салихамиџиќ го понуди дефанзивецот на фудбалскиот маркет, а заинтересираност покажаа Манчестер јунајтед и Реал Мадрид.

Ерик тен Хаг сака ново име со оглед дека Ван-Бисака е пред заминување од „Олд Трафорд“, а и Карло Анчелоти би довел нов десен бек како конкуренција за Дани Карвахал.

Павар може да игра и како централен дефанзивец, па тоа им дава и дополнителни опции со него на заинтересираните клубови.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

УЕФА ги казни Баерн и Селтик

Матијс Тел влезе во историјата, а Штутгарт освои бод против Баерн

Баерн ќе биде без Мусијала на гостување во Бохум

Севилја и Баерн го договориле трансферот на Нианзу

Садио Мане успеа да го доведе во Баерн и својот најдобар другар

Нагелсман: Хари Кејн е фантастичен, но и многу скап