Казната делуваше, Дембеле прв дојде на тренингот на Барселона

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Усман Дембеле беше првиот што пристигна на денешниот тренинг на каталонскиот тим, објави новинарот Алекс Пинтанел на Твитер.

dobivaj vesti na viber

Дембеле минатата недела ја доби првата казна откако Чави ја презема тренерската функција. Французинот во базата пристигна во 8:33 часот, иако играчите мора да пристигнат најдоцна час и половина пред почетокот на часот, кој беше закажан за 10 часот. Трите минути доцнење го чинеа Дембеле парична казна.

Правилата за казни во Барселона ги оживеа Чави, кој пред една недела беше промовиран во наследник на Роналд Куман на позицијата шеф на стручниот штаб.

Би можело да ве интересира

Дембеле решил да остане во Барселона

А1он

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он

Барселона им го понудиле Дембеле на Њукасл и Манчестер јунајтед

А1он

Дембеле се согласи на помала плата во Барселона

А1он

Барселона без Араухо, Дембеле и Педри на дербито со Реал

А1он

Барселона не може да се раздели со „кревкиот“ Дембеле во текот на летото

А1он