Барселона им го понудиле Дембеле на Њукасл и Манчестер јунајтед

Од:

Барселона не сака да го задржи Усман Дембеле во своите редови до крајот на сезоната. Францускиот репрезентативец, претходно постави финансиски барања кои клубот не може да ги исполни.

dobivaj vesti na viber

Планот на Барселона со Дембеле е јасен, да го продаде, со што ќе заработи некое евро и плус ќе се ослободи од неговата плата.

„Мундо Депортиво“, тврди дека од клубот ги контактирале Њукасл и Манчестер јунајтед, им го понудиле Дембеле за 20.000.000 евра.

Дембеле и неговиот менаџер нема да ги прифатат овие понуди, тврдат други извори од Шпанија. Нивната цел е јасна, по завршувањето на сезоната тој ќе биде слободен играч, поради што може да смета на богат бонус само за потпис на договорот.

Би можело да ве интересира

Дембеле решил да остане во Барселона

А1он

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он

Казната делуваше, Дембеле прв дојде на тренингот на Барселона

А1он

Дембеле се согласи на помала плата во Барселона

А1он

Барселона без Араухо, Дембеле и Педри на дербито со Реал

А1он

Барселона не може да се раздели со „кревкиот“ Дембеле во текот на летото

А1он