Идната недела промоција на автобиографијата на Кирил Лазаров

Од:

Автобиографското дело „Секогаш на победа“ на најдобриот македонски ракометар на сите времиња и актуелен селектор на националниот тим Кирил Лазаров ќе биде промовирано идната недела во Скопје.

Најдобриот стрелец ов историјата на Лигата на шампиони и светски рекордер според многу параметри, својата ракометна приказна од родното Свети Николе до француски Нант каде идната година официјално ќе стави крај на својата импозантна кариера, ја пренесе на хартија во соработка со српскиот новинар Жика Богдановиќ, кој е основач на реномираниот регионален ракометен портал Balkan – handball.

– Се надевам дека луѓето во Македонија, а наскоро и во целиот регион, ќе ја прочитаат оваа книга во еден здив, објави Лазаров на социјалните мрежи, најавувајќи ја промоцијата на македонското издание на „Секогаш на победа“.

Автобиографијата на Лазаров, според најавите, во ноември треба да го има и своето издание на српски јазик.

Би можело да ве интересира

Лазаров: Без бело знаме против Словенците

А1он

Лазаров: Имам јасна целосна слика

Ана Ололовска

Лазаров: Важен е пристапот на играчите, Кувајт не се споредува со ривалите на ЕП

Лазаров постигна погодок вреден бод на гостувањето на Нант кај ГОГ Гудме

А1он

Кирил Лазаров ја промовираше автобиографијата „Секогаш на победа“

Ана Ололовска

Лазаров: Ќе ја играм мојата последна сезона

Ана Ололовска