Ford Mustang за европскиот пазар

Компанијата Ford потврди дека на европскиот пазар ќе го пласира автомобилот Mustang со четирицилиндарскиот, 2.3 – литарски мотор.

Осумцилиндарскиот мотор и понатаму ќе им биде достапен на купувачите од стариот континент.

Четирицилиндарскиот мотор е базиран на 2.0 – литарскиот “EcoBoost” мотор со турбо полнач кој го користи “Focus ST”, но неговата сила ќе биде зголемена од 250 на 300 КС во случајот со 2.3 -литарскиот мотор, тврдат инсајдерите.

mustang

Мали се шансите дека овој мотор ќе стигне до клиентите кои традиционално ја преферираат посилната верзија. Датумот на пристигнувањето на “Mustang” се уште не е објавен.

Би можело да ве интересира

Крај на Мекларен 600ЛТ

Бразил: Откриена фабрика за лажни „ферари“ и „ламборџини“

Ана Ололовска

Раст на продажбата на Ламборџини за 96 отсто

Ана Ололовска

ВИДЕО: Стар „бетмобил“ откриен во Украина

Ана Ололовска

Почина таткото на Форд мустангот, Ли Јакока

Ана Ололовска

Фолксваген и Фиат Крајслер се соочуваат со казни поради штетни гасови

Ана Ололовска

Leave a Comment

sixteen − eight =