Брестовац: Не ми се допадна тоа што го видов од играчите

Од:

Тренерот на Металург, Данило Брестовац по вчерашниот убедлив пораз од Загреб со 24:36 (10:15) во Скопје во меч од СЕХА лигата, изрази разочарување од неубедливата игра на неговите ракометари и нивното недоволно залагање на средбата.

– Загреб заслужено дојде до победа. Не ми се допадна тоа што го видов од играчите. Имавме слаба агресивност и подвижност. Малку трчавме и не се враќавме. Имавме и многу технички грешки. Имаме доста повредени играчи и тешко го одигравме второто полувреме. Во моментов СЕХА-лигата не ни е приоритет и овие бодови немаше ништо да ни значат. Во Франција со добри противници игравме многу подобро и поразновидно. Денеска како да бевме отсутни и неконцентрирани, изјави тренерот на „металурзите“ на пресот по мечот.

Тој додаде дека ќе се обидат да ги корегираат работите до следниот натпревар, кој е на програмата по три седмици против Стеауа во регионалната лига.

Би можело да ве интересира

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

А1он

Екипа од Кина дел од СЕХА во следната сезона

Ана Ололовска

Дибиров: Победата ја посветуваме на Дисингер

Ана Ололовска

СЕХА: Криштопанс прогласен за најкорисен ракометар, Вардар со четворица во најдобриот тим

Брестовац го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари

Предраг Петровиќ

Четворица ракометари на Вардар во Ол стар тимот на СЕХА лигата

Ана Ололовска