Алкараз го победи Ѓоковиќ на натпреварот во Ријад

Од:

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз го совлада Новак Ѓоковиќ во егзибициски меч во Ријад со 4:6, 6:4, 6:4 на отворањето на новата сезона.

Двајцата најдобри светски тенисери одиграа одличен меч и најавија уште една многу интересна борба за трофеи во текот на следната година.

Би можело да ве интересира

Алкараз: Едвај чекам да го видам Ѓоковиќ

Предраг Петровиќ

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз се пласираше во четвртфиналето на Мастерсот во Мадрид

„Алкараз не сака да ризикува“

Предраг Петровиќ

Алкараз поради повреда го предаде мечот од првото коло на турнирот во Рио де Жанеиро

Горан Наумовски

Алкараз: Синер може да го победи Ѓоковиќ

Алкараз: Ова беше срамно