Скен: Како да добиете пари за оштетено возило во странство?

Од:

Сообраќајка во странство или оштетен автомобил од непознати – Како да добиете пари за да си го поправите возилото?

dobivaj vesti na viber

Искршени стакла, дупнати гуми, изгребана и ичкртана каросерија, украдена регистарска табличка – секое лето Македонците пријавуваат оштетени автомобили во летувалиштата.

Откако ќе ви се расипе одморот прашање е кој ќе плати за штетата. Најверојатно никој доколку не ги знаете клучните работи што мора да ги направите.

Од што зависи дали ќе добиете оштета, и што сè мора да направите, погледнете во анализата на Скен.

Би можело да ве интересира

„ЈК Травел“: Гостите од хотелот во Геракини нема да бидат исфрлени и ќе го продолжат својот одмор

Орце Костов

Хотел во Грција остави 12 македонски семејства на улица поради нерасчистени сметки со наша агенција

Орце Костов

Грција очекува туристичката сезона оваа година да биде подобра од 2019 година

За една седмица над 122.000 заразени и 355 починати од Ковид-19 во Грција

Иконому: Не постои веројатност за задолжителни прекини на струја за домаќинствата

Грција забрани капење на 12 плажи