Жена почина во Полихроно: Во несвестна состојба била извлечена од морето

Од:

Седумдесет и четиригодишна жена почина додека пливала во море на Халкидики.

Капетанијата на пристаништата Неа Мудања е известена дека постара жена е извлечена во бесознание од плажата Полихроно во општина Касандра.

Брза помош ја пренела жената во здравствен дом каде била констатирана смрт.

Нејзиното тело ќе биде пренесено на обдукција во Солун.

Би можело да ве интересира

Грчки граничар е ранет во престрелка во близина на грчко-турската граница

Големо невреме во Грција, громови предизвикаа нови пожари

Горан Наумовски

Која грчка плажа плени со своите карактеристики на море, планина и велелепни погледи кои пленат воздишки?

Горан Наумовски

Грција донесе итни мерки поради екстремните температури

ВИДЕО: Пожари беснеат во Грција, еден избега од контрола

Предраг Петровиќ

Хорор во Грција: Го претепале и го фрлиле од тераса