Жена е тешко повредена во експлозија во Параќин

Од:

Една жена е тешко повредена во експлозија што се случила во стан во улицата Мајор Гавриловиќ во Параќин. Се претпоставува дека експлодирала плинска боца.

Од падот при експлозијата тешко е повредена жена и ѝ била укажана лекарска помош.

Од експлозијата била оштетена фасадата на станбената зграда.

На терен се припадници на параќинската противпожарна и спасувачка служба, двајца пожарникари-спасувачи со едно возило, а за среќа нема пожар.

Дел од објектот е евакуиран, а интервенцијата е во тек.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Едно лице загина откако цистерна со нафта експлодира на автопат во Алабама

Се запали цистерна во близина на бензиска пумпа на автопатот Велес-Градско – Пожарникарите спречиле да експлодира

(ВИДЕО) Во Кина: Експлозија на гас во ресторан, две лица загинаа, 26 се повредени

Горан Наумовски

Почина жената која беше повредена во експлозијата во Параќин

Судир меѓу полицијата и семејствата на исчезнатите во Ротердам: Уапсени двајца мажи

Бебе падна од првиот кат на зграда во подрум во Параќин